skip to Main Content
Domowe Jedzienie

Wygląd sali weselnej

Każda para ma nieco inne oczekiwania dotyczące idealnej sali weselnej. Dla części osób będzie to duże, eleganckie pomieszczenie z kosztownymi żyrandolami i bogatymi dekoracjami, dla innych kameralna restauracja z przytulnym wystrojem. Mimo wszytko każda dobra sala weselna powinna posiadać kilka podstawowych cech, które sprawią, że zabawa przebiegnie bez niepotrzebnych problemów.

Na przykład ważne jest odpowiednie rozstawienie stołów, ale także rozmieszczenie filarów, które znajdują się w wielu salach tego typu. Oczywiście bardzo duże znaczenie ma również wygląd takiej sali. Tutaj jednak wiele zależy od indywidualnych upodobań. Każda para będzie miała inne oczekiwania i preferencje. Sala musi być czysta, zadbana i dobrze utrzymana.Zacznijmy od ozdób samej sali. Tutaj wciąż najpopularniejsze są baloniki, w różnych kolorach i kształtach. Balony wieszamy na zasłonach i podwieszany pod sufitem. Powinno się je przymocować żyłką albo grubą nitką (tzw. dewlonem), żeby nagle nie odczepiły się w trakcie wesela i nie zaczęły plątać się gościom pod nogami. Przy balonach możesz zawiesić kokardki, albo serpentyne. Te również przymocuj żyłką lub grubą nitką. Niezwykle uroczo, a często wręcz dostojnie, wygląda sala, w której wzdłuż ścian i pod sufitem zawiesza się szarfy lub lekki, połyskujący materiał. Ponieważ trzeba to zrobić precyzyjnie i fachowo, warto poprosić tutaj o pomoc osobę, która się na tym zna. Najlepiej w tym wypadku zdecydować się na pomoc profesjonalnej firmy. Ta dysponuje również odpowiednimi wysięgnikami i drabinami, dzięki którym zawieszenie materiału nie będzie kłopotliwe.

Na podłogę możesz rzucić trochę konfetti. Konfetti często umieszczane jest w balonach zawieszanych pod żyrandolami. Wygląda to świetnie, a poza tym taki balon można potem przekłuć, dzięki czemu podłoga okryje się morzem kolorowych i błyszczących płyteczek. Konfetti możesz również porozrzucać na stole. Jeśli chodzi właśnie o stół, tutaj musi wszystko do siebie pasować. Najpierw dobieramy obrusy, a następnie dbamy i wygląd samego stołu. Jesteś drobiazgowa? Boki stołów zazwyczaj nie są już pokryte obrusem, więc możesz zaopatrzyć się w ładną dekorację, która zazwyczaj sięga do podłogi. Na stole nie może zabraknąć serwetek Coraz więcej osób inwestuje również w dekoracje na alkohol. Modne są ostatnio ubranka przypominające kreacje nowożeńców nakładane na szyjki.

Nasza sala na wesele – KLIK

Inne pomysły na wygląd sali weselnej – KLIK

Więcej porad

Back To Top
Search