skip to Main Content
Dekoracja Sali Podczas Wesela

Atrakcje weselne

Niżej przedstawiamy Państwu kilka sprawdzonych atrakcji weselnych dzięki, którym Wasze wesele napewno nie zostanie zapomniane, a goście wspominać je będą z uśmiechem na twarzy.

  • Wypuszczanie gołębi przez Parę Młodą

Białe gołębie są symbolem miłości, a ich wspólne wypuszczenie przez zakochanych jest niezwykle romantycznym gestem. Przy organizowaniu takiej atrakcji weselnej możecie wziąć pod uwagę kilka opcji: wypuszczenie gołębi dwóch, czterech lub sześciu, z rąk własnych lub z kosza.

  • Oryginalny pierwszy taniec

W internecie dużą popularnością cieszą się filmy, na którym Pary Młode wykonują swój pierwszy taniec w oryginalny sposób  –  im bardziej zaskakująca choreografia, tym lepiej. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliście stycznośći z tańcem, możecie zapisać się do szkoły tańca, większość w swojej ofercie ma specjalne kursy grupowe i indywidualne dla przyszłej pary nowożeńców. Część decyduję się na przygotowanie własnej choreografi, lub korzystają z pomocy znajomych.

  • Księga gości

Księga gości to wspaniały pomysł na pamiątkę dla Was i szansa dla gości na popisanie się kreatywnością w pisaniu oryginalnych życzeń. Generalnie idea księgi gości polega na tym, że obecne na weselu osoby wpisują się, umieszczając miłosny wiersz, życzenia czy dzieląc się wrażeniami z wesela. Księga gości może być podawana z rąk do rąk lub możecie wyznaczyć osobę za nią odpowiedzialną, która przed rozpoczęciem przyjęcia będzie prosiła o wpisywanie się osoby przybywające do sali weselnej.

  • Lampiony szczęścia.

Lampiony szczęścia, to atrakcja weselna wywodząca się rodem z Dalekiego Wschodu. Zgodnie z wierzeniami lecące ku niebu lampiony, mają przynieść Parze Młodej boską przychylność i szczęście. Wzbijające się do góry światła tworzą zapierający dech w piersiach widok. Unoszą się one nawet na wysokość 500 m. i wciąż są widoczne z tej odległości. Najlepiej będzie, jeśli wypuścicie je po zmroku. Możecie wybierać wśród trzech rodzajów lampionów: owalnych różnokolorowych, owalnych białych i lampionów w kształcie serc.

Inne, przykładowe atrakcje weselne – KLIK

Więcej porad

Back To Top
Search